W niedzielę, 19 maja zapraszamy wszystkie rodziny do parku Jordana na Święto Rodziny Krakowskiej. Na krakowian już po raz ósmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Święto potrwa do godz. 19.00. W tym czasie każdy, kto odwiedzi park Jordana, nie będzie się nudzić, ponieważ przygotowane atrakcje trafią zarówno w gust najmłodszych, jak i najstarszych uczestników imprezy. Wydarzenie, jak co roku, odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

Do współpracy udało się zaprosić blisko stu partnerów, zarówno wśród podmiotów miejskich, jak i niepublicznych. To dzięki tak szeroko zakrojonej współpracy święto ma swój niepowtarzalny rodzinny klimat. Tegoroczne wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Z rodziną po zdrowie”. Dla wszystkich uczestników przygotowano m.in. mnóstwo bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, zabawy, konkursy z nagrodami, przejażdżki konne, aktywności sportowe, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.

W tym wyjątkowym dniu park Jordana zostanie podzielony na pięć stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, rodziny, sportu i rekreacji, ekologii oraz bezpieczeństwa. Dla miłośników tańca będzie także przygotowany parkiet taneczny, na którym odbędą się warsztaty taneczne oraz wielka potańcówka z Boba Jazz Band.

W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani swoim zdrowiem przez cały dzień będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Zachęcamy też do poświęcenia 10 minut wolontariuszom Fundacji DKMS, którzy pomogą dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie internetowej kkr.krakow.pl.