Poznawanie Krakowa na skrzydłach gołębi? A może podążając śladami Smoka Wawelskiego lub spoglądając dookoła przez powiększające szkło? Nowa Mapa Kids in Kraków prowadzi najmłodszych krakowian do miejsc owianych tajemnicą, kryjących zapomniane skarby, łącząc tradycję z nowoczesnością. Podpowiada, jak trafić do indiańskiego wigwamu, dokąd udać się na piknik i skąd podziwiać panoramę miasta. Wskazuje także, gdzie ukryta jest mumia. Pierwszy spacer z mapą Kids in Kraków śladami Smoka Wawelskiego odbył się w czwartek, 27 lipca.

Uczestnicy spaceru mogli dowiedzieć się, którędy chadzał smok, jak miał na imię bohater, który uratował przed nim Kraków, a także ile wody z Wisły wypiła bestia, by zaspokoić pragnienie, które wznieciła w nim siarka. Podczas dwugodzinnego spotkania, adepci pieszych wędrówek po Krakowie, otrzymali upominki od partnerów mapy Kids in Kraków.

To jednak nie jedyna trasa, którą przygotował kidsinkrakow.pl. Na nowej mapie, która została wydrukowana w 100 000 egzemplarzy i jest już dostępna w oficjalnej sieci informacji miejskiej InfoKraków, można również znaleźć trasę dla młodych odkrywców lub poszukiwaczy niezgłębionych tajemnic. Kraków można zwiedzić także na skrzydłach gołębi.

Kids in Kraków to nowoczesna, bogata, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci i miejsc przyjaznych rodzinie. Projekt powstał w 2012 rok i po czterech latach działalności głównie na Facebooku, w 2016 roku doczekał się własnego portalu, zbierającego nie tylko wydarzenia skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta, ale także pokazującego miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną. Serwis pokazuje, że kultura w Krakowie jest przyjazna rodzinie! Kids in Kraków to także profil na portalu społecznościowym Facebook.

0