Trwają prace przy przebudowie linii kolejowej Kraków Mydlniki – Kraków Główny Towarowy. Od 3 stycznia obowiązują zmiany w organizacji ruchu drogowego na ulicach: Armii Krajowej, Łupaszki, Godlewskiego, Zielony Most i Rydla.

– Głównym celem przeprowadzanej inwestycji jest skrócenie czasu przejazdu pociągów do Katowic oraz usprawnienie komunikacji w obrębie aglomeracji i Krakowie. W Krakowie wykonane zostaną przejścia podziemne w rejonie stacji Kraków Mydlniki, jak i przystanku Kraków Bronowice (przy ul. Armii Krajowej), które będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych – zaznacza Mateusz Wanat z PKP PLK.

Przedstawiciele PKP PLK zdają sobie sprawę, w jakim miejscu realizowana jest inwestycja (nad często użytkowaną przez samochody arterią), dlatego będą starali się na bieżąco informować krakowian o utrudnieniach w rejonie prowadzonych inwestycji.

Poniżej przedstawiamy zmiany w organizacji ruchu:

  1. Armii Krajowej:

I faza – planowane zwężenie do jednej jezdni od 3 stycznia do 15 września 2017 r. Całkowite zamknięcie ulicy w terminie od 3 do 12 lutego 2017 r.

II faza – planowane zwężenie do jednej jezdni od 24 września 2017 r. do 30 maja 2018 r. Całkowite zamknięcie ulicy w terminie od 14 do 24 września 2017 r.

  1. Godlewskiego:

I faza – planowane zamknięcie od 6 lutego do 1 października 2017 r.

II faza – planowane zamknięcie od 15 października 2017 r. do 15 kwietnia 2018 r.

  1. Łupaszki:

I faza – planowane zamknięcie od 9 stycznia do 6 lutego 2017 r.

II faza – planowane zamknięcie od 1 do 15 października 2017 r.

  1. Rydla:

Planowane zamknięcie od 4/5 stycznia 2017 r. do 30 maja 2018 r.

  1. Zielony Most:

Planowane zamknięcie od 9 stycznia 2017 r. do 15 kwietnia 2018 r. (Otwarcie na czas zamknięcia ul. Armii Krajowej).

Najdłużej utrudnienia potrwają na przejazdach kolejowych przy ul. Rydla i Zielony Most, które będą zamknięte do wiosny przyszłego roku. Pozostałe przejazdy będą zamykane na krótsze okresy czasu, a samochody zostaną skierowane wytyczonymi objazdami. Największy wpływ na ruch samochodowy w mieście będzie miało zamknięcie fragmentu ul. Armii Krajowej, pomiędzy Rondem Ofiar Katynia, a ul. Balicką, które jest planowane na najbliższe ferie zimowe i kilka wrześniowych dni. Wtedy objazd dla samochodów ciężarowych zostanie poprowadzony przez autostradową obwodnicę Krakowa, a samochody osobowe pojadą mniejszymi drogami.

0