Świąteczny klimat zawitał już do miasta i zostanie z nami do 26 grudnia. Natomiast od 27 grudnia do 6 stycznia potrwają targi noworoczne na krakowskim Rynku.

Dźwięk kolęd, zapach przypraw korzennych, blask świątecznych lampek, ciepła, wyjątkowa atmosfera – wszystko to czeka na krakowian i turystów. Jak co roku, na Rynku Głównym sprzedawcy otworzyli swoje kramy, na których królują świąteczne ozdoby, odzież oraz rękodzieła. Dodatkowo na stoiskach  można spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

To nie koniec świątecznych atrakcji. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.