W Krakowie rozpoczyna działalność nowa placówka medyczna – „Szpital na Klinach”. Multidyscyplinarny kompleks medyczny dysponuje 26 łóżkami szpitalnymi, dwiema salami operacyjnymi, salami pooperacyjnymi z monitoringiem anestezjologicznym, salą chirurgii jednego dnia, traktem porodowym, a także nowoczesną przychodnią przyszpitalną z zaawansowanym technologicznie zapleczem diagnostycznym.

W ramach wieloprofilowej działalności medycznej szpital wykonuje zabiegi operacyjne m.in. w zakresie ginekologii, urologii ortopedii, neurochirurgii, chirurgii: ogólnej, naczyniowej, onkologicznej oraz chirurgii plastycznej. Dzięki temu każdy pacjent zostaje objęty interdyscyplinarną opieką medyczną umożliwiającą skuteczne leczenie nawet w trudnych przypadkach.

Jak podkreśla prezes Zarządu Szpitala Joanna Szyman, placówka zgłasza swoją gotowość do służenia mieszkańcom Krakowa, jak również województwa Małopolskiego w jak najszerszym zakresie świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, co ma istotne znaczenie dla poprawy dostępności do świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców rozbudowujących się terenów na południu Krakowa.

Dotychczas, w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w lokalizacji „Szpitala na Klinach” realizowane są świadczenia w zakresie żywienia dojelitowego pacjentów.

Uroczyste otwarcie Szpitala na Klinach z udziałem władz samorządowych Krakowa oraz poświęcenie przez ks. biskupa Tadeusza Pieronka odbyło się we wtorek, 27 listopada.

W dniach 10 – 11 grudnia zaplanowane zostały bezpłatne konsultacje lekarskie: ginekologiczne, kardiologiczne, pediatryczne i internistyczne oraz badania USG. Dokładny harmonogram dni otwartych wraz z programem zostanie opublikowany na stronie www.szpitalnaklinach.pl.