Od 1 stycznia tramwaj w szkocką kratę jeździ po krakowskich ulicach. Tartanowy tramwaj najczęściej będzie pojawiał się na liniach 1, 2, 3, 5, 6, 14, 18, 19, 20. Mamy nadzieję, że do końca 2018 r., do kiedy przewidziane jest kursowanie tramwaju, każdy z mieszkańców będzie miał okazję, by odbyć nim przejażdżkę, a barwny wagon uatrakcyjni panoramę naszego miasta.

Wzór krakowskiego tartanu, który w ubiegłym roku otrzymaliśmy jako dar od partnerskiego miasta Edynburga, jest prezentowany na jednym z krakowskich tramwajów. Pomysł na taką promocję nowego symbolu Krakowa jest efektem konkursu przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku na portalu Magiczny Kraków. David McGirr, autor zwycięskiego pomysłu, czyli udekorowania wagonu krakowską kratą, uznał, że tramwaj jest najlepszą formą komunikacji, zarówno tej miejskiej, zbiorowej, jak i komunikacji informacji o nowym krakowskim tartanie.

Poprzez wyszukanie umieszczonego na tramwaju #szkockakratadlakrakowa będzie można poznać historię powstania krakowskiego tartanu, a także dowiedzieć się, że każdy z nas może wykorzystać wzór kraty w celach niekomercyjnych, a w szczególności jako wzór strojów, ich elementów, materiałów promujących Kraków czy motywów dekoracyjnych tworzonych przez instytucje i osoby prywatne. Podobnie, jak w przypadku wykorzystania logotypu Krakowa, także i tutaj konieczne jest dopełnienie odpowiednich formalności, które są określone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zapraszamy do przejażdżki tramwajem i do promowania krakowskiego tartanu poprzez korzystanie z jego wzoru!

0