75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie – na Rynku Głównym. Stąd kolarze wyruszą na liczącą 134 km trasę, z metą na al. Focha przy Błoniach.

Wcześniej, w tym miejscu etapowe triumfy święciły takie asy, jak Andre Greipel (2009 i 2010), Marcel Kittel (2011), John Degenkolb (2012), a przed rokiem mistrz świata Peter Sagan. Niewątpliwie będziemy więc świadkami ekscytującej walki sprinterów aż do ostatnich metrów. Na trasie znajdują się dwie górskie premie TAURON – Bachowice (IV kat.) oraz Kaszów (IV kat.), a także premia specjalna – Lanckorona, oraz 100-lecie PCK Lotna Premia LOTTO w Krakowie. Zanim peleton zafiniszuje na mecie pierwszego etapu, kolarze pokonają w Krakowie trzy rundy – po cztery kilometry każda.

Obchodzący w tym roku 90 urodziny Tour de Pologne to nie tylko jeden z najważniejszych kolarskich wyścigów na świecie, ale również wspaniała historia i wielka tradycja. 90 lat Tour de Pologne od wiosny przemierza niemal cały kraj. Teraz taką możliwość będą również mieli mieszkańcy tych miast, w których finiszować będą kolarze podczas naszego narodowego wyścigu. „W tym szczególnym roku chcemy wspólnie świętować – 90-lecie Tour de Pologne i 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarstwo bardzo mocno wiąże się z polską historią, kolarze nie raz pisali jej nowe karty, choćby włączając się do walki o wolność.