Trwa 48. Światowy Kongres Chirurgii (WCS) w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Na wydarzeniu pojawiło się ponad 2500 uczestników z Polski i zagranicy.
W dniach 11-15 sierpnia pod dachem jednego z najbardziej nowoczesnych i docenianych obiektów w Europie, spotkali się lekarze z całego świata, specjalizujący się w obszarze szeroko rozumianej chirurgii. Światowy Kongres Chirurgii 2019 jest inny niż wcześniejsze edycje imprezy poprzez platformę dla naukowych i klinicznych grup roboczych, w których mogą współpracować specjaliści różnych dziedzin, których celem jest ustalenie wspólnych kierunków i podstaw działania dla przyszłych wyzwań diagnostycznych i chirurgicznych. Omawiane i prezentowane są także nowatorskie rozwiązania oraz nowe standardy, mające na celu wprowadzenie możliwości leczenia pacjentów w trybie rzeczywistym.
– Ekscytująca seria wykładów zostanie zaprezentowana przez światowej sławy ekspertów w swoich dziedzinach. Ponadto, kursy i warsztaty podyplomowe zorientowane na zdobywanie wiedzy i umiejętności poprzez najlepsze praktyki w zakresie metod kształcenia i szkolenia – zapowiada Andrew G. Hill, MBChB FACS FRACS, prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii oraz World Congress of Surgery 2019. – W programie głównym znalazło się ponad 60 sesji, zaś program naukowy obejmie prezentacje z badań chirurgicznych. Z kolei sesje edukacyjne będą oparte na nagraniach video pokazujących procedury chirurgiczne – dodaje Hill.
Tematyka wydarzenia jest bardzo szeroka i na tyle złożona, że musiała zostać podzielona na 5 dni. WCS w swoim programie zawiera wykłady, kursy, sesje video, dzięki którym możliwe jest lepsze zapoznanie się z treścią przekazywaną przez najlepszych specjalistów z całego świata. Sesje poświęcone są m. in. operacjom, transplantacjom narządów, traumie operacyjnej, zabiegom medycznym i chirurgicznym.
Zespół ICE Kraków Congress Centre, którego operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, rozpoczął starania o kongres już w 2015 roku, czyli rok po otwarciu obiektu. WCS jest to jedna z nielicznych światowych imprez, która odbywa się w cyklu dwuletnim, dlatego starania o ściągnięcie wydarzenia do Krakowa rozpoczęto z tak sporym wyprzedzeniem. Jedną z innowacyjnych technik, które organizator będzie wykorzystywał do tłumaczenia prelekcji, jest połączenie wi-fi oraz aplikacja na własne urządzenia mobilne uczestników wydarzenia, za pomocą których będą mieli oni możliwość słuchania treści wystąpień w swoim języku. Takie rozwiązanie będzie wykorzystywane w ICE Kraków po raz pierwszy.
Warto dodać, że kongres to nie tylko prelekcje w Centrum Kongresowym. W programie znalazł się także bogaty program wydarzeń towarzyszących.
Cały program wydarzenia dostępny w linku: program.m-anage.com.