Po raz 48. odbywa się największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Od kilku lat turniej ma charakter międzynarodowy, a miastem gospodarzem jest Kraków. Jak zawsze odbywa się w grudniu, jako podsumowanie tanecznego sezonu.

Oprócz tańca towarzyskiego, rozgrywany jest też turniej w tańcach narodowych. Możemy zatem podziwiać m.in. gorącą sambę, zmysłową rumbę, żywiołowego jiva, przeniesiemy się w świat walca angielskiego, dystyngowanego fokstrota, ognistego tanga. Ale nie zabraknie również słynnego krakowiaka, zalotnego kujawiaka, skocznego oberka i polki czy mazura z przytupem. Nowością jest z kolei rywalizacja w tańcu nowoczesnym, czyli gratka dla miłośników hip hopu, salsy, bachaty oraz carrabiean czy latin show.

Turniej odbywa się w dniach 10-12 grudnia  w Hali 100-lecia KS Cracovia oraz Ośrodku Sportu i Rekreacji „Kolna”. Szczegółowy program turnieju można znaleźć tutaj. Zmagania par można śledzić na żywo i poprzez platformę PLAY KRAKÓW.