Przebudowa fragmentu ulicy Bieżanowskiej – między ul. Nad Potokiem a Jerzmanowskiego – dobiegła końca. W sobotę, 27 czerwca ulica zostanie oddana do ruchu. Finalizowane są prace związane z wdrożeniem projektu organizacji ruchu.

Prace na ul. Bieżanowskiej rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku, zgodnie z umową powinny zakończyć się w listopadzie tego roku. Wykonawca zrealizował prace szybciej i ulica zostanie otwarta już w najbliższą sobotę.

Za kwotę ok. 9 mln zł ulica Bieżanowska została gruntowanie przebudowana, pojawiła się nowa nawierzchnia oraz chodniki. Zanim zostanie oddana do ruchu, konieczne jest wdrożenie projektu stałej organizacji ruchu – na miejscu trwają ostatnie prace.

W sobotę na ul. Bieżanowską powrócą autobusy komunikacji miejskiej. Oto szczegóły zmian:

Linie autobusowe:

  • nr 143 – zostanie przywrócona na stałą trasę. W okresie wakacji linia będzie kursować z częstotliwością co 20 minut w godzinach szczytu, co 30 minut poza godzinami szczytu oraz co 40 minut w dni wolne;
  • nr 234 – obecna trasa czasowo zmieniona zostanie uznana za trasę stałą. Jednocześnie, zostanie przywrócony rozkład jazdy w dni powszednie jak przed okresem epidemii. Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu oraz co 60 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne;
  • nr 643 – do odwołania pozostanie zawieszona;
  • nr 743 – zostanie zlikwidowana.

Zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek „Prokocim Rynek” na ul. Bieżanowskiej, po skręcie w lewo z ul. Górników.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linię nr 234, o okresie obowiązywania rozpoczętym najpóźniej w piątek, 26 czerwca zachowują ważność (do końca ich okresu ważności) na dotychczasowej stałej trasie (przez ul. Bieżanowską i Wielicką do „Podgórza SKA”).

Bilety okresowe wykupione na linię nr 234, o okresie obowiązywania rozpoczętym w sobotę, 27 czerwca lub później zachowują ważność tylko na nowej stałej trasie (przez ul. Barbary/Mała Góra i Ćwiklińskiej do „Nowego Bieżanowa Południe”).