Za nami pierwszy weekend cyklu „Muzyczne plenery”. Na koncertach wystąpiły zespoły Terrific Sunday, Skicki-Skiuk oraz kwartet smyczkowy Fresco Sonare. Wydarzenia odbyły się na placu przed Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Barskiej, a także na tarasie dawnego Hotelu Cracovia przy al. Focha.

Terrific Sunday doskonale znany jest już uczestnikom takich wydarzeń, jak Wianki, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy Jarocin Festiwal. Zespół tworzy szeroko pojętą muzykę niezależną. Z kolei muzycy Skicki-Skiuk wychodzą poza schematy klasycznego jazzu. W swoim debiutanckim albumie „Chrarumimia” połączyli elementy jazzu, bluesa i rocka – i sądząc po recenzjach, zrobili to świetnie! Natomiast Fresco Sonare to złożony ze studentów i absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej kwintet smyczkowy charakteryzujący się świeżym brzmieniem i młodzieńczą pasją. W programie niedzielnego koncertu dominowały znane taneczne tematy tworzone przez kompozytorów klasycznych z całego świata, m.in.: „Tańce rumuńskie” Béli Bartóka, „Salut d’Amour” Edwarda Elgara czy „Pizzicato Polka” Johanna Straussa i „Feuerfest!” jego brata Josepha.

W drugi weekend cyklu – 24-26 lipca – dla mieszkańców Krakowa wystąpią: Wczasy, Confusion Project oraz Flute-Harp Duo. Nie może Was tam zabraknąć!

Bilety na piątkowe i sobotnie koncerty będzie można za pośrednictwem serwisu eventim.pl. Niedzielne koncerty będą bezpłatne, jednak konieczne jest wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu evenea.pl.

Więcej szczegółów na temat koncertów można znaleźć tutaj.

Wydarzenie jest realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Liczba miejsc jest ograniczona.

Na cykl „Muzyczne plenery” zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.