Trwają ustalenia jednostek miejskich z wykonawcą, które dotyczą organizacji ruchu w trakcie modernizacji ul. Karmelickiej. Oto wstępny harmonogram prac.

Wstępny plan prac przedstawia się następująco (w późniejszym terminie może on nieznacznie ulec zmianie):

  1. Remont powinien rozpocząć się po zakończeniu prac na skrzyżowaniu al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej, czyli najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca. Wszystko wskazuje na to, że wykonawcy uda się skrócić czas trwania przebudowy skrzyżowania o pół miesiąca.
  2. Remont będzie polegać na wymianie płyt betonowych, w których osadzone są szyny. Zajmują one prawie całą szerokość ulicy, dlatego nie ma fizycznej możliwości utrzymania ruchu na ulicy, czy też  zachowania możliwości przejazdu w poprzek ul. Karmelickiej.
  3. Podział prac na kilka etapów oznaczałby wydłużenie prac z trzech do sześciu miesięcy.
  4. Wykonawca nie będzie wymieniał chodników, dlatego ruch pieszy będzie mógł odbywać się wzdłuż ulicy.
  5. Trwają ustalenia dotyczące relacji ul. Garbarska – ul. Rajska. We wstępnym harmonogramie jest ona oznaczona jako niedostępną, ale być może uda się ją na jakiś czas zachować.
  6. Trwają rozmowy zmierzające do wskazania mieszkańcom okolic ul. Karmelickiej zastępczych miejsc parkingowych.
  7. Termin realizacji modernizacji może się wydłużyć, jeśli po zdjęciu asfaltu wykonawca natrafi na coś, co nie zostało ujęte w planach, np. rurę w tak złym stanie, że trzeba będzie ją wymienić, albo na uszkodzoną podbudowę pod płytami.