Główną nagrodę w trzeciej edycji akcji Hoover Table zdobyli podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Parkowej 12. Dziś ją odebrali, a jest nią nowa, wielofunkcyjna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa.

Projekt Hoover Table narodził się w 2018 r. z inicjatywy Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie jako część obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z okazji 100. rocznicy nawiązania polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych, w których znaczącą rolę odegrał Herbert Hoover. Już od wczesnych lat XX wieku późniejszy Prezydent USA Herbert Hoover działał aktywnie na rzecz pomocy Polsce i Polakom. Najbardziej spektakularną akcją był zorganizowany przez niego „Obiad Nieobecnego Gościa”, który odbył się 29 grudnia 1920 r. w Hotelu Waldorff Astoria w Nowym Jorku. Hoover zaprosił na obiad 1000 osób, które wpłaciły po 1000 dolarów, natomiast wartość posiłku, który otrzymali nie przekroczyła 22 centów – równowartości ówczesnej dziennej racji żywieniowej polskiego dziecka. Zebrano wtedy 3 miliony dolarów (2 miliony dołożył obecny na obiedzie John D. Rockefeller Jr.), które przeznaczono na pomoc medyczną i żywność dla dzieci z Europy Środkowej, ratując je od głodu i tyfusu, za co Herbert Hoover dostał imienną depeszę z podziękowaniem od Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.

W szczytowym momencie akcji pomocy dla Polski, zainicjowanej i kierowanej przez Herberta Hoovera, dożywianych było ponad 1,3 mln dzieci w trzech tysiącach miast i wsi. W 1922 roku Sejm Ustawodawczy przyznał Herbertowi Hooverowi tytuł Honorowego Obywatela Rzeczpospolitej Polskiej, a jeszcze w 1919 roku uniwersytety – w tym Uniwersytet Jagielloński – w uznaniu zasług nadały mu Doktoraty Honoris Causa.
W tej edycji konkursu młodzież pracowała zespołowo. O nagrody dla swoich placówek podopieczni walczyli próbując odpowiedzieć na pytanie „Gdybym był Hooverem”.