Komisja naboru ofert na listę rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków wykonawców realizujących zadania w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji dokonała weryfikacji i oceny złożonych aplikacji. Wyłoniono siedmiu wykonawców.

Wykonawcy, których oferty spełniły wszystkie wymagane kryteria oceny, zostali umieszczeni na liście rekomendowanych przez Gminę Miejską Kraków firm.

– Oczywiście mieszkaniec będzie miał dowolność. Może skorzystać z usług wybranej przez siebie firmy lub znajdującej się na naszej liście skomentowała ogłoszenie wykonawców Ewa Olszowska-Dej, Dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Poniżej pełna lista firm: (szczegółowe informacje dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej):

1. F.H.U. ACACIA

2. Firma Handlowo – Usługowa “KOM-PAN” – Piotr Balon

3. LEVADA Sp. z o.o.

4. MAREL Sp. z o.o.

5. Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych R.S. Machaczka

6.Vinsar Sp. z o.o. (Filia Kraków)

7. Zakład Handlowo – Usługowy “NOMAX” Wojciech Nosal

Sporządzona lista ma pomóc mieszkańcom Krakowa w wyborze sprawdzonej i rzetelnej oferty wykonania zadania objętego dofinansowaniem. Jest to jeden z elementów lutowych zmian i ułatwień w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji, które uwzględniają liczne uwagi mieszkańców starających się o dotacje. Przypomnijmy, że pozostałe ułatwienia dotyczą przede wszystkim rozliczeń dotacji w sposób bezgotówkowy, uproszczenia wzorów wniosków, w tym rezygnację z wielu załączników, które wpływały na termin rozpatrywania wniosków.