Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021. W niedzielę, 13 września, Polacy rozegrali z Ukrainą mecz otwarcia. Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 3:0. W polskiej kadrze znalazło się 13 ampfutbolistów reprezentujących trzy kluby: Wisłę Kraków, Legię Warszawa oraz Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała.

– Reprezentacja Polski jest stawiana – obok Turcji, Anglii i Rosji – w gronie faworytów Mistrzostw Europy. Każdy śni o tym, aby 19 września mieć na szyi medal. W naszym przypadku to nie są marzenia bezpodstawne. Od lat ciężko pracujemy  i dajemy z siebie wszystko, żeby je zrealizować, a teraz liczymy jeszcze na pomoc kibiców. ­– mówi Krystian Kapłon, piłkarz reprezentacji Polski, półfinalistów mistrzostw świata i medalistów mistrzostw Europy.

– Medal Euro, najlepiej złoty, to jest nasze marzenie i o to będziemy walczyć. Czy będę znowu królem strzelców? Nie mam pojęcia, ale najważniejsze jest to, aby drużyna wygrywała – dodaje Bartosz Łastowski, najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego Euro.

Jedno jest pewne. Fani, którzy pojawią się na trybunach, nie będą zawiedzeni poziomem, zaangażowaniem i walką do końca piłkarzy 14 reprezentacji, którzy przyjadą do Krakowa spełnić swoje marzenia.

Ambasadorem ampfutbolowego EURO jest Robert Lewandowski. – Kiedy pojawił się pomysł, by wspomagać drużynę amfutbolu, to zaangażowałem się w tę ideę, a gdy pierwszy raz zobaczyłem chłopaków na boisku, to natychmiast skradli moje serce. Pokazują, że niezależnie od tego, jakie przeciwności losu mogą spotkać w życiu każdego z nas, to nigdy nie można się poddawać, ale warto wierzyć w swoje marzenia – mówi kapitan reprezentacji Polski.

Aby zawalczyć o medal Polacy muszą wyjść z grupy i zagrać w ćwierćfinale. Rozegrają kolejno mecze z:

  • Ukrainą – 12 września, godz. 18.00, stadion Cracovii
  • Izraelem – 14 września, godz. 18.00, stadion Prądniczanki
  • Hiszpanią – 15 września, godz. 18.00, stadion Prądniczanki.

– Na meczach na Garbarni bramy będą zwyczajnie otwarte, a jeżeli chodzi o spotkania na stadionach Cracovii i Prądniczanki, przygotowaliśmy specjalne darmowe wejściówki, które będą do odebrania w kasach przy stadionach bezpośrednio przed meczami. Ich ilość jest ograniczona, w zależności od pojemności obu stadionówwyjaśnia prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak.


Mistrzostwa Europy Amp Futbol Kraków 2021 odbywają się w dniach 12–19 września na trzech krakowskich stadionach: Cracovii, Garbarni i Prądniczanki. Polacy o awans do fazy pucharowej powalczą z Ukrainą, Izraelem i Hiszpanią. Wejście na wszystkie mecze ampfutbolowego Euro będzie darmowy, do czego na spotkania na obiektach Cracovii i Prądniczanki będą upoważniały bezpłatne wejściówki rozprowadzane w kasach przy obiektach już na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu. Transmisję wybranych spotkań, w tym m.in. wszystkie mecze Polaków będzie można obejrzeć w TVP Sport oraz na Facebooku Amp Futbol Polska.

Będzie to druga edycja ampfutbolowego EUuro w historii. Pierwsza odbyła się w 2017 roku w Turcji, a zwyciężyli w niej gospodarze, którzy w finale pokonali Anglię. Finałowy mecz na stadionie Besiktasu Stambuł obejrzało na żywo ponad 41000 widzów. Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce, tym samym zdobywając brązowy medal Mistrzostw Europy.

Więcej informacji, w tym szczegółowy terminarz mistrzostw, można znaleźć na stronie ampeuro.eu.