Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej podpisana została umowa o współpracy Miasta Krakowa i Fundacji Huberta Jerzego Wagnera przy organizacji XIV edycji Memoriału legendarnego trenera.

W konferencji udział wzięli Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Jerzy Mróz – Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera oraz Grzegorz Wagner.

-Kraków mocno wszedł w ten  rok z hasłem “Królujemy w sporcie”. Po sukcesie EURO 2016 w piłce ręcznej, będziemy gościć wielką siatkówkę. Po Memoriale nasi mistrzowie świata odlecą z Krakowa do Japonii na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, a z kolei na początku czerwca także z Krakowa po meczu Polska – Litwa na EURO do Francji udadzą się nasi piłkarze. Przypadła nam więc szczególna rola w polskim sporciepowiedziała Katarzyna Król.

Podczas spotkania organizatorzy przekazali szczegóły dotyczące organizacji XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który odbędzie się od 17 do 19 maja w TAURON Arenie Kraków. Przypominając, że impreza już po raz drugi organizowana będzie w Krakowie.

Prezes Jerzy Mróz zaapelował do kibiców, by tłumnie pożegnali siatkarzy przed podróżą do Tokio.Wracamy z Memoriałem do Krakowa, bo macie najpiękniejszą halę w Europie .

Cieszę się, że Memoriał odbędzie się znów w Krakowie, bo z tym miastem byłem związany jako zawodnik przez kilka lat, tu także ukończyłem uczelnię. Wiem, że w TAURON Arenie Kraków zostanie zorganizowana impreza na światowym poziomie. Jestem zadowolony, że organizatorzy Memoriału dotrzymują słowa, przez cały czas jest to turniej przez duże “T” – podzielił się refleksjami Grzegorz Wagner.

– Mam nadzieję, że często spotykać się będziemy w Krakowie na wielkich wydarzeniach sportowych – podsumował Dyrektor Krzysztof Kowal, informując również o innym atrakcyjnym turnieju w siatkówce – Final Four Ligi Mistrzów z udziałem Asseco Resovii i trzech innych najlepszych drużyn klubowych Europy (16-17 kwietnia w TAURON Arenie Kraków).

Wkrótce ruszy sprzedaż wejściówek na portalu e-bilet. Ustalono atrakcyjne ceny kart wstępu – od 40 do 140 zł za cały dzień meczowy, obejmujący dwa spotkania.