Czy korzystaliście już z biletu 5+1? Jest on ważny w komunikacji miejskiej przez pół roku, a jego największym atutem jest oszczędność dla naszego portfela. Kupując przez pół roku normalny bilet miesięczny sieciowy zapłacimy 480 zł, przy zakupie biletu 5+1 ten sam okres wyniesie nas tylko 420 zł. Dodatkowym jego walorem jest także automatyczne odnawianie się usługi po każdym miesiącu.

Osoby, które zdecydują się na ten rodzaj biletu, nie będą jednak musiały płacić z góry całej kwoty. Należność będzie pobierana automatycznie co miesiąc ze wskazanej przez pasażera karty płatniczej – przez pięć miesięcy będzie to 80 zł, a za szósty miesiąc 20 zł lub w przypadku biletu ulgowego – 40 zł przez pięć miesięcy i 10 zł za szósty miesiąc (warunkiem skorzystania z tańszego biletu w szóstym miesiącu jest brak przerw pomiędzy ważnością poszczególnych biletów).

Jak kupić bilet 5+1?

  • Przede wszystkim trzeba się zarejestrować do Elektronicznego Konta Pasażera na stronie: m.kkm.krakow.pl
  • Po podaniu wymaganych danych i potwierdzeniu rejestracji konto zostanie założone. Należy się wtedy zalogować, podając adres mailowy i hasło.
  • Ponieważ bilet 5+1 jest możliwy do nabycia wyłącznie przez osoby posiadające status Karty Krakowskiej, do założonego konta trzeba dodać posiadaną już Kartę z uprawnieniami Mieszkańca, w formie mobilnej lub zapisaną na karcie plastikowej. W tym celu należy wybrać zakładkę „Moje karty” i „Dodaj kartę”. Pojawi się formularz, w którym należy wybrać  typ karty (np. mKK, karta plastikowa KK, KKM – w zależności gdzie mamy zapisany status Mieszkańca) oraz kod klienta (przepisany z karty) i PESEL.
  • Aby kupić bilet 5+1 należy przejść na zakładkę „Bilet 5+1” zapisać się na subskrypcję (automatyczne odnawianie zakupu co miesiąc) i zrealizować zakup.
  • Ostatnim krokiem jest opłata za nabywany bilet, realizowana na stronie operatora płatności TPay. Odbywa się ona przez dodanie informacji o karcie płatniczej, z której co miesiąc będą pobierane środki za zakup biletu. Od tej pory, co miesiąc aż do zakończenia cyklu 5+1, podana karta płatnicza będzie obciążana właściwą kwotą i automatycznie nabywany będzie kolejny bilet w ramach subskrypcji.

Dla zainteresowanych biletem 5+1 została przygotowana szczegółowa instrukcja założenia Elektronicznego Konta Pasażera oraz dodatnia nośnika Karty Krakowskiej i karty płatniczej.