W środę, 22 maja, podczas drugiego dnia gospodarczej konferencji Impact’19 w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyło się pięć ścieżek tematycznych z zaplanowanych ośmiu na całe wydarzenie. To największy międzynarodowy kongres gospodarczy organizowany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na czterech scenach można było wysłuchać prelegentów, którzy skupili się na tematach związanych m.in. z mobilnością, przemysłem cyfrowym, czy fintech & e-commerce. Tematem jednej z moderowanych dyskusji w tym dniu było inteligentne miasto 4.0 wraz z cyfrowymi rozwiązaniami dla przemysłu wspierającego miasta przyszłości. W rozmowie wziął udział m.in. Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju.

– Jeżeli konferencja w stylu Impact, to przede wszystkim w Krakowie. Dlatego, że mamy wszystkie argumenty jako miasto. Przede wszystkim jesteśmy marką rozpoznawalną na świecie, chyba najbardziej rozpoznawalną. Po drugie, mamy przygotowanie logistyczne. Centrum Kongresowe ICE to obiekt, który w mojej ocenie nie ma porównywania w innych miastach. Natomiast sama marka Krakowa, to co powiedziałem na samym wstępie, jest uzasadnieniem, aby tego typu imprezy odbywały się właśnie tutaj. Trzeba mieć świadomość, że to naturalne miejsce, aby organizować tu imprezy typu Impact, a tego typu impreza jest formą promocji miasta, aby przyciągało tu kolejne biznesy – powiedział Jerzy Muzyk.

W międzynarodowej konferencji Impact’19, której gospodarzem był Kraków, wzięło udział ponad 6 tys. uczestników, a także ponad 250 prelegentów, liderów innowacji z całego świata, występujących na czterech scenach podczas dwóch dni wydarzenia. Odbyło się łącznie osiem głównych ścieżek tematycznych: fintech & e-commerce, applied AI, mobility rEVolution, digital state, next health, space odyssey, science to business oraz digital industry, a także osiem wydarzeń towarzyszących.

Miejscem kongresu było ICE Kraków Congress Centre przy ul. Marii Konopnickiej 17.