Warsztaty i towarzyszące im panele dyskusyjne oraz podsumowująca dyskusja plenarna z udziałem władz miasta i województwa oraz zaproszonych gości – to najważniejsze wydarzenia w ramach projektu #PatchWork2030, jednego z działań wokół Strategii Rozwoju Krakowa 2030, które odbyło się w Krakowie.

„Tu chcę żyć. Kraków 2030” to hasło szerokiej kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do zaangażowania się w prace nad Strategią Rozwoju Krakowa 2030. To kluczowy dokument, który wyznacza kierunki miejskiej polityki oraz pokazuje szanse i zagrożenia dla miasta w jego bliższej i dalszej przyszłości.

– Tu chcę żyć – deklaruje każdego dnia blisko milion krakowian, którzy swoje miasto kochają, ale i na nie narzekają; którzy widzą jego blaski, ale potrafią także dostrzec cienie i wyzwania, jakie pojawią się przed Krakowem. Projekt #PatchWork2030 był znakomitą okazją, by porozmawiać o mieście i jego perspektywach.

Wszystkie wydarzenia rozegrały się w Sali Miedzianej Muzeum Historycznego Miasta.

Każdy z tematów – kultura, kobiety, silver economy, ekspaci, outsourcing i młodzi eksperci – był moderowany przez dziennikarza, przedstawiciela lokalnych mediów.

Warsztaty, które odbyły się 5 kwietnia, miały charakter zamknięty dla publiczności. Zaproszeni do udziału w rozmowach goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w ramach sześciu grup dyskusyjnych. Formuła warsztatów była swobodna i pozbawiona ram formalnych.

Drugiego dnia projektu #PatchWork2030 goście kontynuowali rozmowy z udziałem publiczności.

Podsumowaniem dwóch dni spotkań była wspólna dyskusja z udziałem Prezydenta prof. Jacka Majchrowskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy oraz wybranych gości z poszczególnych paneli.