Pierwszy atak zimy za nami. Od godzin nocnych na krakowskich ulicach pracowały solarki. Większość dróg w Krakowie jest czarnych. Synoptycy informują, że opady utrzymają się do godzin popołudniowych. Uwaga! W nocy spodziewane spadki temperatur poniżej zera.

Od godzin nocnych na ulicach Krakowa pracuje bez przerwy kilkadziesiąt pojazdów do usuwania skutków zimy. – Obecnie w terenie jest 15 solarek i 7 zespołów do utrzymania obiektów inżynierskich: mostów, wiaduktów, tuneli. Pomimo ciągłych opadów śniegu sytuacja jest pod kontrolą. Drogi są czarne i mokre. Jedynie na drogach osiedlowych może być ślisko. Uwaga też  na mostach i wiaduktach. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę – informuje Piotr Odorczuk, rzecznik prasowy MPO Kraków.

Większe problemy występują na terenie gmin ościennych. Stąd możliwe są opóźnienia autobusów aglomeracyjnych.

Według prognoz opady śnieg utrzymają się do godzin popołudniowych. Uwaga kierowcy! Zacznie spadać temperatura poniżej zera. Będzie ślisko!

Służby miejskie są w pełnej gotowości. Już w zeszłym tygodniu auta zostały wyposażone w pługi i zbiorniki z solą. Do walki ze skutkami zimy MPO Kraków ma do dyspozycji łącznie 224 samochody, w tym 66 solarek.