Wraz z postępem prac przy modernizacji torowiska do pętli w Bronowicach, konieczne są korekty tras zastępczych linii autobusowych obsługujących tamtejsze osiedla. Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę, 17 listopada. Wykonawcy rozpoczynają nowy etap prac i są zmuszeni zamknąć dla autobusów ul. Bronowicką.

Do tej pory prace prowadzone na ul. Bronowickiej umożliwiały utrzymanie komunikacji autobusowej. Jednak wykonawca, kontynuując roboty modernizacyjne, rozszerza prace na całą jezdnię. Jest to konieczne, aby rozpocząć podbudowę i wylewanie płyty, na której osadzone będzie nowe torowisko. Przy okazji robotnicy pojawią się również na skrzyżowaniu ulic Bronowickiej, Głowackiego, Piastowskiej i Podchorążych. W związku z tym, zmianie ulegnie trasa, po której poruszają się autobusy zastępujące w tej części miasta komunikację tramwajową.

Na obszarze Starego Miasta przebieg linii nie ulega zmianie. Autobusy zastępcze z ul. Kazimierza Wielkiego nadal będą wjeżdżały w ul. Łobzowską, dalej ul. Garbarską i kończyły kurs przy Teatrze Bagatela. Powrót ulicami: Podwale, Garbarską i Karmelicką do placu Inwalidów, następnie ul. Pomorską wjadą na ul. Kazimierza Wielkiego, aby pojechać w stronę Bronowic.

Po zmianach w przyszłym tygodniu autobusy linii nr 704 zaczną przejeżdżać z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i z niej będą skręcały w ul. Lea. Następnie pojadą ul. Młodej Polski i Rydla do ul. Bronowickiej, a stamtąd do pętli na osiedlu Widok. Powrót ulicami Bronowicką, Przybyszewskiego, Zarzecze, Lea i Smoluchowskiego do ul. Kazimierza Wielkiego.

Zmianom ulegnie też przebieg linii autobusowej nr 713. Autobusy tej linii wyjadą z ul. Kazimierza Wielkiego w ul. Smoluchowskiego i dalej przez Lea, Młodej Polski i Rydla dojadą do pętli tramwajowej w Bronowicach, gdzie zaplanowano przystanek końcowy. W stronę Teatru Bagatela autobusy pojadą z pętli najpierw w kierunku Bronowic, by skręcić w ulicę Przybyszewskiego i z niej przez ul. Zarzecze do ul. Lea i dalej – tak, jak autobusy linii 704. Zmiana ta jest skierowana do mieszkańców, którzy nie będą mogli korzystać z autobusów na ul. Bronowickiej.

Częstotliwość przejazdów zostanie zachowana. Wyznaczone zostaną nowe przystanki tymczasowe na odcinkach, po których dotąd autobusy nie przejeżdżały.

Zmiana wchodzi w życie w sobotę, 17 listopada. W tym czasie może też dojść do ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu al. Kijowskiej z ul. Królewską. Wykonawca może wprowadzić na nim ruch wahadłowy.